Wypożyczalnia samochodów Korfu

Korfu – popularna grecka wyspa

Turyści, którzy decydują się na wakacje w Grecji, często stawiają na Korfu. Obok Krety to jeden z najpopularniejszych regionów tego kraju. Korfu to wyspa, której stolicą jest miasto o tej samej nazwie. Dominuje tu upalny klimat śródziemnomorski i górzyste ukształtowanie terenu (o najwyższym szczycie liczącym niemal tysiąc metrów nad poziomem morza).

Korfu bez wątpienia przyciąga przede wszystkim swym pięknem. Krajobraz, jaki można podziwiać w tym miejscu, zdecydowanie zachwyca każdego, kto odwiedzi tę wyspę. Korfu to cudowne, idealne do odpoczynku plaże i doskonała architektura. Liczne zabytki wręcz zapierają dech w piersiach. Na turystów czeka również świetna kuchnia grecka, świeże owoce oraz dobrej jakości kawa i alkohol.

Z uwagi na ilość osób, odwiedzających Korfu co roku, na terenie wyspy znajduje się mnóstwo hoteli i pensjonatów o różnorodnym standardzie. Na pewno każdy zainteresowany znajdzie nocleg dla siebie, jednak warto zadbać o to wcześniej, zwłaszcza w szczycie sezonu urlopowego.

About the author /


Related Articles