Ustka całorocznym kurortem nadmorskim.

Ustka całorocznym kurortem nadmorskim.
Morze, piasek, plaża.

Już powoli zaczynamy myśleć o urlopie. Wkrótce nadejdzie czas wyboru miejsca naszego letniego wypoczynku. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji rozważyć jako jedną z ciekawszych propozycji uzdrowisko Ustkę.

Od pewnego już czasu Ustka nie jest kurortem tylko sezonowym. Przemawia za tym coraz większa rzesza turystów wynajmująca pokoje w Ustce

poza sezonem wakacyjnym. Mogło by się zdawać, że ludzie przyjeżdżający jesienią, zimą, czy wiosną nie mają co robić w Ustce. Jest to błędne założenie. Przede wszystkim przyjeżdżający turyści do Ustki wygrywają już na samym wstępie, niezależnie od pory roku. Wygrywają zdrowie. Nawet trzeba przyznać, iż w porach sztormowych powietrze jest lepiej nasycone zdrowotnymi solami mineralnymi i jodem niż w okresie letnim, gdy falowania Morza Bałtyckiego są niewielkie. Do tego rejon Ustki posiada korzystne warunki insolacyjne, a średnia liczba godzin słonecznych przekracza 1500 i w tym przypadku wiele dni jesiennych i wiosennych jest przepełnionych promieniami słonecznymi.

Bardzo duże zainteresowanie wzbudzają w Ustce spływy kajakowe, które przeznaczone są głównie dla tych, którzy lubią mocne wrażenia a organizowane są od wiosny do jesieni. Spływ rzeką Słupią, może trwać aż do kilku dni. Można wybrać najdogodniejszą dla siebie trasę. Ustka jest także rajem dla wędkarzy, którzy mają szansę wypłynąć w rejs kutrem, bądź jachtem, aby spróbować wędkarstwa morskiego. Rejs taki może trwać do kilkunastu godzin. Ustka i jej okolice, to wspaniałe miejsce dla poszukiwaczy pozostałości historycznych po minionych dziejach. Są tutaj różnego rodzaju muzea, skanseny, stare bunkry, miejsca owiane nutką tajemniczości.

To jednak nie koniec atrakcji. Zwłaszcza urokliwe są wieczory, kiedy spacerując wzdłuż promenady turysta może być pewny, że odnajdzie kawiarenkę, pub lub restaurację, która spełni jego oczekiwania. Wyśmienite jedzenie, dobra muzyka i niewygórowane ceny wprawiają wszystkich w naprawdę dobry nastrój, którego z trudem szukać gdzie indziej.

About the author /


Related Articles