Turystyka w Hiszpanii

Turystyka w Hiszpanii jest jednym z głównych źródeł dochodu narodowego. Co roku przynosi olbrzymie zyski gospodarce. Co ciekawe, Hiszpania jest drugim co do wielkości krajem na świecie, pod względem liczy przyjmowanych turystów, zaraz za Francją. Przyjmuje aż 55 milionów turystów rocznie.

Jakie atrakcje turystyczne oferuje Hiszpania? Co warto zobaczyć, będąc w tym kraju? Przede wszystkim warto zobaczyć Barcelonę, magiczne miasto Gaudiego, pełne perełek architektury – takich jak m.in. Katedra Sagrada Familia. Będąc w Katalonii, koniecznie należy odpocząć na plaży w którejś z urokliwych miejscowości w pobliżu Costa Brava.
Będąc w Hiszpanii, trzeba oczywiście odwiedzić również stolicę kraju, Madryt. To miasto przepychu, pięknych pałaców i zbudowanych z rozmachem arterii.
Warta zwiedzenia jest również Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli i akwedukt w Segowii, pochodzący jeszcze z czasów rzymskich. W północnej części kraju zachęcam do odwiedzenia Parku Narodowego Ordesa – znajduje się on w dolinie górskiej, możemy tu zwiedzić również lodowcowe jezioro.

About the author /


Related Articles