Mysia Wyspa Korfu

Grecka wyspa

Zbliża się sezon wakacyjny, co daje nam okazję do rozpoczęcia planowania i przygotowań wyjazdów wypoczynkowych. Jak deklaruje część Polaków, zostaną oni w naszym kraju i wybiorą kierunki takie jak Pomorze, Podkarpacie czy Mazury. Jednak, z roku na rok, coraz więcej rodaków wybiera wczasy za granicą, nie tylko w Europie, ale nawet na najodleglejszych zakątkach świata.
Jednym z ulubionych kierunków turystycznych jest Grecja, czyli jedno z najstarszych państw, z długą historią i obszernym dziedzictwem kulturowym. Mówi się o niej, że stanowi kolebkę cywilizacji zachodniej. To stąd wywodzą się Igrzyska Olimpijskie, demokracja czy filozofia. To tutaj kształtowały się największe religie politeistyczne.
Będąc na wczasach na greckich ziemiach, warto za jeden z celów podróży obrać Korfu – czyli wyspę o górzystym ukształtowaniu, w północnej części Morza Jońskiego, znajdującą się w pobliżu Albanii. Najwyższym szczytem jest Pantokrator o wysokości ponad 900 metrów. Ponadto na wyspie swoje miejsce ma Świątynia Artemidy, zachowany przykład porządku doryckiego.
Szukając miejsca noclegu warto wiedzieć, że choć jest to wyspa to zamieszkuje ja ponad sto tysięcy osób.

About the author /


Related Articles