Miechów miasto, które warto odwiedzić

Zastanawiasz się nad weekendowym wypadem? mieszkasz w województwie Małopolskim? jeśli odpowiedź na te dwa pytania jest potwierdzająca, to udaj się do Miechowa!

Już za rok w Krakowie rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży. Zanim do tego dojdzie warto zwiedzić okoliczne miejscowości w których znajdują się miejsca bądź atrakcje religijne. Świetną opcją może być właśnie Miechów, miejscowość położona od Krakowa o jakieś 40 kilometrów. Największą atrakcją tego miasta jest Bazylika Grobu Bożego i zespół poklasztorny Bożogrobców. W środku Bazyliki znajduje się imitacja Jerozolimskiego Grobu Chrystusa. Nie tak dawno podczas remontu odkryto na ścianach starożytne freski i malowidła. Na krużgankach można znaleźć również kopię Całunu Turyńskiego.

Miasto oprócz atrakcji religijnych ma również inne m.in. Dworek Zacisze. Jest on najcenniejszym zabytkiem budownictwa staropolskiego na terenie województwa małopolskiego. Obecnie bilet normalny umożliwiający zwiedzanie dworku kosztuje tylko 3 zł, ale warto na bieżąco sprawdzać cenę, bo może ona ulec zmianie.

Miechów nie ma za bardzo rozbudowanej bazy noclegowej, więc lepiej spędzić nocleg w Krakowie. Busem z Krakowa do Miechowa, to niecała godzina drogi, więc bardzo szybko minie wam podróż.

Jest to oczywiście tylko jedna z wielu opcji na spędzenie ciekawie weekendu na terenie województwa małopolskiego. Pozostałe opcje zostaną opisane już wkrótce… 🙂

About the author /


Related Articles