Korfu zabytki

Jak dotrzeć na Korfu?

Korfu to położna na Morzu Jońskim grecka wyspa, sąsiadująca z Albanią. Często określa się ją jako „green island” („zielona wyspa”), co jest dość oczywiste, gdy choć raz odwiedzi się to miejsce. Korfu to moc roślinności, zieleni, malowniczych krajobrazów, zatok, wspaniałych plaż. Oczywiście nie można zapomnieć także o zabytkach. Wszystko to sprawia, że Korfu staje się miejscem wręcz idealnym na wyjazd wakacyjny.

Na Korfu zdecydowanie najszybciej można dostać się, lecąc samolotem z Warszawy, Rzeszowa, Poznania lub Katowic. Wiele biur podróży oferuje wycieczki na Korfu, ale warto także samemu organizować sobie wyjazd. Bilety na samolot często bywają w naprawdę atrakcyjnych cenach, nieprzekraczających 400 zł.

Część turystów decyduje się również na dojazd na Korfu autem. Samochód nie jest co prawda tak szybkim środkiem transportu, jak samolot, ale ta forma podróżowania również ma swoje atuty. Na pewno daje większą niezależność i możliwość zwiedzenia dodatkowych miejsc po drodze, np. w Albanii. Oczywiście konieczny jest wówczas bilet na prom, który zapewni dotarcie na wyspę.

About the author /


Related Articles