Ile trwa lot na Korfu?

O czym warto wiedzieć przed wyjazdem na Korfu?

Grecja to w oczach wielu turystów niemal raj na Ziemi. Bardzo wiele osób chętnie odwiedza tamtejsze zakątki, podziwiając ich wspaniałą architekturę czy niezwykle malownicze krajobrazy. Leżąca w obrębie Morza Jońskiego zielona wyspa Korfu słynie głównie z zabytków oraz idealnych do relaksu i podziwiania plaż.

Jadąc na Korfu, trzeba oczywiście zarezerwować nocleg. Pokoje nie są tu na szczęście bardzo kosztowne, choć oczywiście wiele zależy od standardu danego hotelu. Na pewno jednak większość turystów bez kłopotu znajdzie coś na swoje możliwości finansowe. Co więcej – nawet niższe ceny to dobre warunki, chwalone przez wielu gości.

Będąc na Korfu można skosztować smakowitych dań. Wyspa oferuje świeże oliwki, owoce (zwłaszcza cytrusy), a także tradycyjne potrawy, jak słynna na całym świecie sałatka grecka, musaka, szaszłyki czy wołowina w sosie i winie. Korfu to także idealne miejsce pod względem komunikacji. Można poruszać się tu swobodnie samochodem, ale także rowerem, skuterem lub autobusem miejskim.

About the author /


Related Articles