Dwa w jednym: zarobek i wypoczynek

Wymarzoną sytuacją są wakacje, podczas których mamy zapewniony nocleg i wyżywienie, a dodatkowo możemy jeszcze zarobić trochę pieniędzy. Służy temu turystyka letnia i związana z nią forma odpoczynku, połączona z okazyjnym zarobkiem dla osób, które są chętne zostać wychowawcą kolonijnym na jednym z wakacyjnych turnusów.
Ofertą powinni być szczególnie zainteresowani nauczyciele, instruktorzy sportowi lub studenci kierunków pedagogicznych. To nie tylko darmowy odpoczynek, ale także świetna okazja do zdobycia nowych doświadczeń podczas pełnienia funkcji wychowawcy.
Opiekun powinien mieć ukończone 18 lat i posiadać co najmniej średnie wykształcenie. Przed wyjazdem na wczasy z młodzieżą należy również przystąpić do nieskomplikowanego egzaminu, który poprzedza oczywiście odpowiedni kurs przygotowujący ochotnika na każdą ewentualność. Później pozostaje nam jedynie znaleźć satysfakcjonującą nas ofertę dostępną w kuratoriach, czy też firmach i fundacjach, które organizują wakacje dla młodzieży. Po dopełnieniu wszystkich formalności czekają nas już same przyjemne obowiązki i urlopowanie w doborowym towarzystwie młodych ludzi.

About the author /


Related Articles